CZ SK HU

Pretekársky český Ghost Team pokračuje aj naďalej.

Novinky na nadchádzajúcu sezónu 2018 predstavil manažér tímu Honza Hruška.

 

 

Ako sa pripravujete na sezónu?

Zimná príprava je časovo oveľa náročnejšia a v kombinácii s počasím a ďalšími povinnosťami majú pretekári o zábavu postarané. Ku koncu februára je v pláne predovšetkým pre "elitnú časť" tímu sústredenie v španielskom meste Benidorm. Tento rok tam budeme mesiac v kuse. Považujem to za dostatočný priestor, aby sa pretekári dostatočne rozjazdili, prehriali, opálili a odpočinuli od starostí každodenných dní. Osobne to nenazývam sústredením, ale skôr zahraničným pobytom. Nie je to o tom každý deň búšiť kilometre, ale ideme bežný režim ako doma a rozhodne tam neplatí také to klasické príslovie "príliš drahé na deň voľna". Naopak som vždy rád, keď si tím nájde čas na voľno a trebárs aj spoločne strávia deň na pláži.

 

Partneri zostávajú?

Dlhodobá spolupráca je pre mňa absolútne kľúčová a dáva obom stranám väčšiu možnosť využiť partnerstva na maximum. Preto som veľmi rád, že z partnerov s nami pokračujú takmer všetci. Titulárny partner GHOST sa nemení, tým pádom ani značka bicyklov, ktoré nás opäť spoľahlivo povezú. Rovnako tak zostávajú hlavní partneri ako Mitas, Kalas, FastPort a novo aj VoZP. Niektoré rokovania ešte nie sú u konca, takže je možné, že prídu aj ďalší ... Ďalej nás podporujú aj značky ako GOLDfren, Crono, BBB, SuperB, Gatorade a ďalšie, ktorých si tiež veľmi vážim. Všeobecne môžem tvrdiť a som za to rád, že je tím spájaný s prémiovými značkami, o ktoré sa dá oprieť a spoľahnúť sa na ne.

Bohužiaľ v sezóne 2018 už nebude partnerom Nilfisk, ktorý niekoľko rokov významne pomohol posunúť tím ďalej a za to mu aj touto cestou ďakujem a verím, že sme splnili, čo od spolupráce očakával.

 

Budú zmeny v kádri?

Áno. V "dámskej elite" nám zostávajú iba dve zástupkyne nežného pohlavia, Lenka Fridrichová a Vendy Kuntová. Zuzka (Wernerová) Hrušková si dáva pauzu v podobe materskej dovolenky (je potrebné posilniť tím juniorov). A aj naďalej v tomto smere sa obzerám po ďalšej dámskej posile. "Pánska elita" sa rozrastá o ďalších členov tímu, Milan Vopat, Lukáš Kunt a David Dvořák. Lídrom zostáva Michal Kaněra. Opustil nás Adam Lavička. Máme aj obrovskú skupinu "hobby" členov a detí, ktorí sa aj naďalej rozrastajú a dodávajú tímu veľmi priateľskú atmosféru. Sme jedna veľká rodina.

 

Aké máš s tímom ambície pro tohtoročnú sezónu?

Ambície pre túto sezónu sú podobné ako v predchádzajúcich rokoch. Môžem sľúbiť, že sa niečo vyhrá a snáď toho bude dosť, ale predovšetkým by som chcel, aby sme boli vidieť. To je pre mňa hlavnou prioritou. Často sa totiž stáva, že ak nezaujmete, tak sa strácate v tieni ostatných.

V každom prípade očakávam, že budeme bojovať o celkovej poradie v cyklistickom seriáli Nova Cup a Kolo pro život. Na Český pohár MTB ideme s ambíciou vyhrať.

 

A hlavne by som si prial, aby nás to všetkých bavilo, pretože o tom to je!

klikni pro velký obrázek