CZ SK HU

Tomáš Slavík znovu králom Mad of Lake

Taliansko, 10 apríla 2022: Tomáš Slavík sa stal opäť kráľom Mad of Lake. Úradujúci štvornásobný svetový šampión tak potvrdil svoje víťazstvo na tomto šialenom mestskom downhille pri jazere Garda z roku 2019. Najrýchlejší zo všetkých bol ako na rannej kvalifikácii, tak pri popoludňajšej súťaži. Pozrite sa na preteky jeho očami!

 

 

Tridsaťpäťročný český športovec je doslova ikonou disciplíny. Na jedinečnej trati v talianskom mestečku Toscano Maderno sa premenil na naozajstný blesk. Trasa dlhá 1,6 km začína na vrchole Montemaderno v 318 m nm a prudko zostupuje k zálivu na námestí San Marco, ktoré sa nachádza v 86 m nm. Prevýšenie 232 metrov plné skokov, parabol a ďalších náročných prekážok zvládol Tomáš Slavík v neuveriteľnom čase 2:21,254.

 

 

Druhé miesto obsadila ďalšia legenda downhillu – Francúz Anthony Vidal, vicemajster svetového pohára v downhille z roku 2019, ktorý preteky dokončil s časom 2:33,840. Ako tretí sa s 2:35,111 minútami umiestnil prvý z Talianov - Cristoph Moser z južného Tirolska, ktorý bol vlani druhý.

 

 

Mad of Lake sa konala už siedmykrát. Hoci začínala ako lokálna súťaž, stala sa časom jednou z najdôležitejších udalostí roka. Dnes je už klasickým otváračom sezóny downhillu nielen v Taliansku, ale na celom svete.

 

 

„Sú to najšialenejšie preteky v mestskom downhille, na akých som kedy v Európe štartoval.“ Popísal Mad of Lake jasne a stručne Tomáš Slavík.

 

klikni pro velký obrázek