CZ SK HU

Tomáš Slavík víťazí v Prahe a berie celkový titul Downmall Tour Champion

Najočakávanejšou zastávkou celej Downmall Tour je finálové kolo v Prahe a to hneď z niekoľkých zásadných dôvodov. Najdlhšia trať, najväčšie množstvo divákov, najväčšie množstvo jazdcov a v neposlednom rade dvojitej body! Za skvelej atmosféry, kedy diváci hnali svojím hlasom jazdca do cieľa zalietal najrýchlejší čas Tomáš Slavík, ktorý sa jediný dostal pod hranicu 40 sekúnd! Slávik chýbal na prvom závode v Essene, ale vďaka dvojitým bodom berie aj s absenciou na jednom závode celkové 1.miesto na Downmall Tour 2018!

 

“Niekedy by si človek mohol povedať, že preteky v obchodnom centre sú už stereotypné, ale keď príde reč na Prahu, tak sa bavíme úplne o inom svete. Na finálové kolo v Prahe som sa tešil prakticky od začiatku Tour a tento závod má pre mňa väčšiu hodnotu ako z pretekárskeho, tak aj z osobného uhla pohľadu ... doma je doma! Čo sa týka samotného závodu, tak na trati bolo pár nových prekážok, ktoré to urobili zase trochu zaujímavejšie a mimo to tento rok trať extrémne kĺzala. Trendom posledných pretekov sa stáva, že ťaháme strašne veľa lepidla na plášťoch, ale keď sa tým potom zapatlá celá trať, tak lepidlo na lepidlu jednoducho nedrží. Preto sme mohli vidieť vo finále pomerne divoké jazdy a ani ja som nešiel bez chyby. Vlastne som si myslel, že po prvej zákrute som všetko stratil, ale zvyšok trate som čas stlačil a jediný som sa dostal pod 40 sekúnd a bral prvé miesto. Mal som z toho fakt radosť, pretože sa mi posledné 2 roky vďaka týmto chybám v Prahe nepodarilo vyhrať. Nakoniec vďaka dvojitým bodom beriem aj celkové víťazstvo a to už je len taká čerešnička na torte. Downmall Tour je za nami, vďaka všetkým za skvelú atmosféru a predovšetkým jabloneckej partii, ktorá nás prišla podporiť! Mysleli sme, že ohluchne keď sme okolo Vás prechádzali ... a to je správne! :) Všetkým moc ďakujem! "Oznámil Tomáš Slavík.

 

 

Teraz sa už Tomáš začína pripravovať na Crankworx World Tour, ktorá štartuje za 14 dní na Novom Zélande, kde sa Tomáš Slavík zúčastní celkom štyroch pretekov: Dual Slalom, Air DH, Pumptrack a Speed n Style.

 

www.tomasslavik.com
www.facebook.com/tomslavik63
www.instagram.com/tomasslavik63

klikni pro velký obrázek