CZ SK HU

Tomáš Slavík tesne strieborný na Crankworx Dual slalome

Svetová séria Crankworx sa aktuálne presunula do Kanady do Britskej Kolumbie, kde sa v 12 dňoch odjazdí v 3 rôznych lokáciách niekoľko pretekov tejto série. Uplynulý týždeň sa začínalo v Sun Peaks, kde Tomáš Slavík začal skvelým druhým miestom o 0,028s za domácim Basom Van Steenbergenom. Teraz už sa nachádza v ďalšej lokalite Kicking Horse, kde zajtra bude pretekať po niekoľkých rokoch v disciplíne Speed N Style v rámci tréningu na nadchádzajúci Dual Slalom, ktorý sa ide vo štvrtok v Silvestar!

 

 

Celá séria v Crankworx BC sa držala tak trochu "pod pokrievkou". Je len pre pozvaných pretekárov a všetky eventy sú bez divákov a verejnosti robené len pre priame prenosy a médiá.

 

Tomáš SlavíkTomáš Slavík

 

Je to taký zvláštne zase pretekať bez divákov okolo trate, ale na druhú stranu tu panuje až rodinná atmosféra, kedy so všetkými pretekármi sme na rovnakom ubytovaní, cestujeme spolu, večeriame ... je to úplne iný uhol pohľadu než kedykoľvek predtým. Avšak v Dual slalome sme si už nič nenechali zadarmo a bol to súboj až do posledného metra. Trať bola čerstvá, zábavná ale kvôli dažďu plná mäkkých miest a drážok, takže to nebolo vôbec jednoduché. Po podarenej kvalifikácii som sa prebojoval cez všetkých silných súperov až do finále proti Basovi Van Steenbergenovi, ktorý je domáci pretekár a musím povedať, že to bola podobná smršť ako v Innsbrucku. Bas je skvelý pretekár a bolo super si to s ním takto rozdať na jeho domácej pôde. "

Nakoniec Tomášovi prvé miesto utieklo o 0,028 sekundy, čo je fakt tesné! „​Mám radosť za Basa, že sa mu podarilo zvíťaziť pretože jazdil fakt skvelo... ja mám zo svojho druhého miesta tiež veľkú radosť a som rád, že všetko funguje ako má. Do ďalších eventov mám skvelo nakročené ... uvidíme čo prinesú ďalšie dni."

 

Tomáš SlavíkTomáš Slavík

 

Aktuálne Tomáš prešiel autom do Kicking Horse a mal hneď prvé tréningy na Speed N Style. Ďalšie preteky Dual slalomu v Silverstar sa idú vo štvrtok. Držte palce a sledujte Tomáša live na Red Bull TV.

 

 

klikni pro velký obrázek