CZ SK HU

Tomáš Slavík opäť víťazí vo Francúzsku, už tretíkrát v rade

Takmer po štyroch rokoch sa Tomáš Slavík vrátil do dejiska jedného z najlepších mestských zjazdov v Európe a to do Grasse vo Francúzsku. Jedna z najlepších tratí, množstvo kvalitných francúzskych a zahraničných pretekárov a parádne výhľady južného pobrežia. Tomáš Slavík jazdil celý deň perfektne a dokázal tak zvíťaziť už tretíkrát v rade a to viac ako o 3 sekundy! Parádne zakončenie tohtoročnej sezóny.

 

Tomáš SlavíkTomáš Slavík

 

"V Grasse už som nebol niekoľko rokov a skoro som zabudol aká je tunajšia trať rýchla a brutálna v sekcii so schodmi. Je to už naozaj veľká trať, na ktorú musí mať človek aj poriadny bicykel s väčšími zdvihami. Fakt som sa tam tešil a zároveň som sa tešil na prvý test môjho nového bicykla na mestá, s ktorým by som chcel pretekať väčšinu veľkých mestských zjazdov. Deň pretekov bol pre mňa trochu hektický pretože po prvej tréningovej jazde mi naložili usporiadatelia bicykel na jeden z prívesov, ktorý vyvážal bicykle hore a bohužiaľ v najrýchlejšej pasáži môj bicykel vypadlo na ceste a celkom to schytal. Zázračne bolo zničené len predné koleso, plášť a uhnuté riadidlá.Našťastie sa nám podarilo dať všetko dohromady a stihol som ešte na rýchlo dve tréningové jazdy.Nebol to zďaleka ideál, ale nič. V kvalde som si ešte vyskúšal rôzny stopy a potvrdil si ich. Vo finále som potom otvoril plný a bolo z toho prvé miesto o viac ako 3 sekundy, čo je skvelý výsledok. Je super ukončiť sezónu nejakým pekným výkonom, pretože do tvrdej zimnej prípravy sa kvapka motivácie vždy hodí. Vďaka všetkým, čo mi pomohli opraviť bicykel a zohnať náhradné diely... organizátorom potom veľký palec hore za organizáciu! Boli to parádne preteky!"
 

Sezóna 2021 je u konca a toto bola posledná bodka za týmto nadpriemerne úspešným rokom. Ďakujeme všetkým za priazeň a vidíme sa už čoskoro v 2022.

 

Tomáš SlavíkTomáš Slavík

Photo: Stupefix, Freekor

 

Pozri sa na jazdu Tomáša:

 

Pre viac informácií o Tomášovi Slávikovi sledujte jeho sociálne siete:
www.tomasslavik.com
facebook.com/TomSlavik63
instagram.com/TomasSlavik63

klikni pro velký obrázek