CZ SK HU

Ohliadnutie sa za sezónou 2021 GHOST Factory Racing tímu

GHOST Factory Racing Team má za sebou skvelú sezónu. V rade športových úspechov vyniká predovšetkým opätovné získanie prvého miesta v bodovaní tímov, na ktorom sa GFRT umiestnil po úspešnom dokončení XCC a XCO pretekov, ktoré vyvrcholili v Snowshoe v Západnej Virgínii. Športové úspechy však neboli to jediné, vďaka čomu sa pre spoluprácu podarilo vlani získať prestížnu spoločnosť Maloja.

 

„Počas rokov si GFRT dokázal vybudovať skvelú reputáciu a vždy vynikal jedinečným tímovým duchom. Tieto charakteristiky sú pre nás obzvlášť dôležité. Popravde sa jedná o základný stavebný kameň našej tímovej filozofie, a pokiaľ s ním dokážeme byť aj úspešní, tým lepšie! Naši partneri aj sponzori to vnímajú a vyznávajú rovnaké hodnoty. Preto si rozumieme a ceníme si seba navzájom,“ podotkol tímový manažér Thomas Wickles.

 

Po víťaznom roku 2019, kedy GFRT prvýkrát v histórii vyhral v celoročnom bodovaní tímov, prišiel koronavírusový rok 2020. V dôsledku pandemickej situácie dochádzalo k rušeniu pretekov, čo nutne viedlo k odstúpeniu od celkového hodnotenia tímov.

 

Ghost Factory racing team

 

„To bolo našim tímovým cieľom už roky – aby sme všetky spoločne stáli na stupňoch víťazov a vyhrali bodovanie tímov. V roku 2019 sme to dokázali na každých pretekoch – jasne, totálne šialené a unikátne! Naopak rok 2021 pre nás nezačal práve šťastne. Zvlášť, keď Nadine vypadla kvôli zlomenej nohe a celý tím bol v tom čase veľmi pozadu za ostatnými. Avšak v Snowshoe vyšlo všetko perfektne. Nicole štartovala z prvého radu, Nadine zvládla prvýkrát vo svojej kariére finišovať medzi TOP10 a ja som sa prvýkrát v živote postavila na stupienok víťazov v závere sezóny. Spoločne sme sa tak stali najlepším tímom dňa, a dokonca aj roku. Nič nie je nemožné, a sme šťastné, že si silu týchto okamihov berieme so sebou do nového roka!“ Hodnotí sezónu 2021 Anne Terpstra.

 

Do tímu taktiež minulý rok pribudla nová pretekárka, Finja Lipp. Tá bude jedinou jazdkyňou GFRT pod 23 rokov, zatiaľ čo sa Caroline Bohé zaradia k pretekárkam Elite kategórie Nadine Rieder, Anne Terpstra a Nicole Koller v disciplínach short track a cross country. „Bolo úplne skvelé pozorovať tie tri počas pretekov v Snowshoe, keď išli prvých pár kôl za sebou ako lokomotíva GHOST. Už sa nemôžem dočkať až budeme spolu na Word Cupe. Pevne dúfam, že sa nám raz či dvakrát podarí pretekať spoločne!“ vzhliada k nastávajúcej sezóne a novej výzve Caroline Bohé.

 

Jazdkyne GFRT môžete sledovať na ich instagrame:

@AnneTerpstra

@CarolineBohe

@FinjaLipp

@NadineRieder

@NicoleKoller

 

klikni pro velký obrázek