CZ SK HU

Ghost predstavuje nové modely pre rok 2019

Rok sa s rokom zišiel a nové modely bicyklov Ghost už netrpezlivo čakajú na svojich majiteľov. Inovácie sa dotkli všetkých produktových radov od prémiových modelov AMR cez elektrobicykle až po čím ďalej obľúbenejšie univerzálne gravel biky. Rámy s novou geometriou teraz sľubujú oproti starším modelom až o 30% väčšiu tuhosť.

 

Ghost oslavuje 25. narodeniny

Nemecká firma Ghost tento rok oslavuje štvrťstoročie svojho fungovania. Od roku 1993, kedy vznikla, sa svojou výrobnou plochou zväčšila viac než 940 × (z iba 18 m2 na neuveriteľných 17 000 m2). A že sa jej na cyklo trhu darí, dokazujú aj ročné objemy vyrobených kusov. Počas prvého roka existencie firmy vyrobil Ghost 73 kusov, tento rok ich z výrobnej linky vyjde na stopäťdesiat tisíc.

 

Rok 2019 - rok pružinových tlmičov

Pružinovým tlmičom sa nič nevyrovná a Ghost to vie. Citlivé pružinové tlmiče lepšie tlmia jemnejšie nerovnosti a sú ideálne pre progresívnejšie zadné stavby. Ľahšie sa nastavujú a majú dlhšiu životnosť ako tlmiče vzduchové. Poďme sa na niektoré novinky pozrieť.

 

Ghost FR AMR 8.7

Na prvý pohľad vypadá vynovený Ghost FR AMR 8.7 s pružinovým tlmičom dosť drsno a so zdvihmi 170/165 mm rád ukazuje svoje svaly. Ale na druhý pohľad zistíte, že za drsným zovnajškom sa skrýva športový duch, ktorá sa nevyžíva iba v zjazdoch v enduro pretekoch a bike parkoch, ale s elánom obľubuje aj stúpania do kopcov. Vidlica Cane Creek Helm má sedem druhov nastavenia v rozmedzí 100 - 170 mm a poskytuje dokonalú kontrolu nad mierou odpruženia. Citlivý pružinový tlmič Cane Creek DB Coil CS je obľúbený predovšetkým u pretekárov. Ďalším vylepšením je zosilnená zadná stavba a masívnejšie horné vahadlo vyrobené z jedného kusu.

 

 

Lákadlom sezóny 2019 HybRide SL AMR X

Výstavným kúskom medzi modelmi elektrobicyklov Ghost pre rok 2019 je eMTB hybrid SL AMR X S7.7+. Tento agresívny drak s elegantným karbónovým telom a robustnou pružinou je perfektne pripravený na náročné terénne zjazdy a ďalšie trailové radovánky. Navyše perfektne sedí a je istý aj vo výjazdoch do kopca, s ktorými ti pomôže motor Shimano E8000 s kapacitou batérie 504 Wh.

 

Robustná oceľová pružina RockShox Super Deluxe Coil poskytuje dokonale pohodlné odpruženie vzadu a vidlica RockShox Yari RC so zdvihom 160 mm vpredu. Yari RC kombinuje vzduchové pruženie Solo Air s olejovou tlmiacou patrónou Motion Control, ktorá umožňuje plynulú reguláciu. Navyše disponuje funkciou Dual position, ktorá umožnuje znížiť zdvih o 3 cm, čo využiješ napríklad pred strmým stúpaním.

 

Čo robí hybridný SL AMR X špičkou medzi e-bikami je motokrosová koncepcia rozdielne veľkých kolies, vpredu 29"× 2,5" a vzadu 27,5+" × 2,8". Veľká kontaktná plocha zadného plášťa v kombinácii s vysokou priľnavosťou umožňuje maximálny prenos sily. Predný plášť zase zabezpečuje precíznu ovládateľnosť a ľahšie prekonávanie prekážok. Radikálne zmeny sa dočkali aj kľuky, ktoré boli skrátené na iba 155 mm. Vďaka tomu nebudeš cestou do kopca narážať kľukami a pedálmi do kameňov.

 

Gravel biky budú hitom roka 2019

Úplnou novinkou medzi cestovnými gravel modelmi je karbónový Ghost Endeless Road Rage s dynamom v prednom náboji a dobíjacím USB portom v predstavci. Je obutý do širokých pneumatík RoadPlus, ktoré poskytujú pohodlie aj na dlhých nespevnených cestách. V spojení so špeciálne vyváženou geometriou a vychytanými upínacími systémami sedlových vakov sú gravel biky Ghost ako stvorené na nekonečné výpravy do divočiny.

 

S novou sezónou musí zákonite prísť aj nová kolekcia cyklo oblečenia a doplnkov Ghost. Za zmienku stoja pánske dresy Performance Pro Evo s dlhým rukávom, kvalitnou fleecovou podšívkou a tromi vreckami na zadnej strane. Môžeš si vybrať z troch farebných kombinácií (červeno-čierna, modro-čierna, šedo-čierna) alebo zvoliť letný variant s krátkym rukávom.

klikni pro velký obrázek