CZ SK HU

GHOST má kompletnú sadu medailí z majstrovstiev sveta vo Val di Sole

Majstrovstvá sveta vo Val di Sole sa zapíšu do histórie GHOST ako jedny z najúspešnejších v histórii. Spoločne s Tomášom Slavíkom dokázal GHOST Factory Racing Team v Taliansku získať kompletnú sadu medailí. Okrem tretieho titulu majstra sveta vo 4X pre Tomáša Slavíka vybojovala v napínavom závode XCO titul vicemajsterky sveta Anne Tersptra. Ešte predtým sa Caroline Bohe podarilo získať svoju prvú medailu z majstrovstiev sveta. Jej bronz tak skompletizoval sadu medailí pre GHOST.

 

Tomáš Slavík majstrom sveta vo 4X

Úspešný víkend začal v piatok večer Tomáš Slavík. Po nedávno prekonanom covide si Tomáš úplne neveril a tretie miesto v kvalifikácii mu na sebavedomí nepridávalo, ale od prvej jazdy bolo vidieť, že je Tomáš pripravený dať do toho všetko: "Mám za sebou niekoľko zdravotne náročných týždňov a zďaleka nie som v stopercentnej forme, ale možno to tak presne malo byť. Bol som tu toľkokrát v najlepšej forme svojho života a rovnako som si nesiahol na zlato, dnes svoje pocity len ťažko vyjadrím slovami. "

 

Tomáš SlavíkTomáš Slavík

 

Honba za medailou Caroline Bohé

V sobotu pokračovala v honbe za medailami Caroline Bohé. Hneď v začiatku pretekov si Mona Mitterwallnerová vybojovala náskok pred druhou Rakúšankou Laurou Stiggerovou. Za ňou sa potom rozpútal súboj o tretie miesto medzi Caroline Bohé, Ronja Eibl a Marikou Tovo. Po technicky aj takticky vydarených pretekoch sa nakoniec bronz trblietal na prsiach Dánky Caroline Bohé: "Z dnešného výsledku mám neuveriteľnú radosť. Je to moja prvá medaila z majstrovstiev sveta a dlhoročný tréning a kvalifikácia sa mi teraz vyplatili s perfektnou podporou našej federácie a môjho tímu, ktorý stojí za mnou. Som pyšná na to, čoho som dosiahla na svojich posledných majstrovstvách v kategórii U23. Ďakujem všetkým, ktorí sa na tom podieľali! "

 

Caroline BoheCaroline Bohe

 

Vicemajsterka sveta Anne Terpstra

Holandská šampiónka Anne Terpstra po druhom mieste na majstrovstvách Európy dúfala v podobne dobrý výsledok aj na majstrovstvách sveta, hlavne preto, že jej forma od leta opäť rástla: "Vedela som, že keď budú podmienky a všetko vyjde, mohla by som ísť vpredu. Bohužiaľ môj štart nebol perfektný, ale podarilo sa mi prebojovať z desiateho miesta do TOP3. Keď som došla Pauline, bola strieborná medaila na dosah. Myslím, že ani s lepším štartom by som s Evie neudržala krok, dnes si víťazstvo rozhodne zaslúžila, ale možno by som s ušetrenou energiou dokázala preteky trochu viac rozprúdiť. Celkovo to boli veľmi dobré preteky, keď sa Jolanda a Sina v poslednom kole priblížili, zdalo sa, že to bude pre divákov zase napínavé, ale ja som to dokázala doviesť do cieľa kontrolovane a už som neriskovala. Počula som, že je to prvá medaila zo Svetového pohára pre Holanďanku v XCO, o tom som nevedela, ale som na to samozrejme veľmi hrdá. Teraz musím znovu nabrať sily na posledné preteky. Medzi dvoma preteky Svetového po Haruo nás čaká ešte národný šampionát, čo znamená veľa cestovania a veľa akcií na konci sezóny, ale teším sa na to! Ďakujem všetkým za podporu, dnes to bol výnimočný deň! "

 

Anne TerpstraAnne Terpstra

 

Úspechy českého GHOST Teamu

Posledný augustový víkend bol vydarený aj pre český Ghost Team. Preteky Kráľ Šumavy Klatovy ovládla prvá Kristína Pejšová, Moravský Bikemaraton Leština priniesol bronz Michalovi Duškovi a na Silesia Bike Maratóne v Opave skončil Michal Kaněra na parádnom 7. mieste.

 

 

klikni pro velký obrázek