CZ SK HU

Ghost Factory Racing Team, príbeh Caroline Bohé

Caroline Boheme na začiatku roka posilnila tím GHOST Factory Racing. Mladá Dánka pochádza z pravej cyklistickej rodiny, a keď išla svoje prvé preteky na horskom bicykli, okamžite si tento šport zamilovala: "Pri cestnej cyklistike som bola vždy tá malá, hanblivá holka, až horské bicykle vo mne prebudili sebaistotu." Caroline a jej rodinu sme vyspovedali v dánskom Hillerod, aby sme sa o nej dozvedeli viac.

 

Cyklistika je v našej rodine všetkým


Už ako dieťa chcela byť Caroline cyklistkou. Jej matka Iben získala vo veku 38 rokov striebornú medailu a o štyri roky neskôr bronzovú v elitnej kategórii cestných bicyklov. Na cestičke pretekal aj otec a jej o tri roky starší brat Frederik.

Akonáhle bola Caroline dosť veľká na svoj prvý cestný bicykel, začala sa venovať cestnej cyklistike v miestnom klube. Do svojich 14 rokov sa venovala iba cestnej a dráhovej cyklistike, ale potom dostala príležitosť ísť na ME mládeže v MTB do Grazu. Tento závod prebudil sebadôveru v plachej dánskej dievke.

 

Rodina Caroline Bohe

Caroline, Iben, Frederik a Peter Bohé

 

Bojové začiatky


Peter Bohé: "Zo začiatku to mala ťažké. Musela byť bojovníčkou, musela do toho dať trochu viac ako všetci ostatní. Nebolo to pre slávu alebo niečo iné, ale pre ňu samotnú. Pre pocit, že urobila všetko, čo mohla."

Tento prístup ju priviedol až na vrchol. "Aj keď som bola hanblivá, vždy som sa chcela zlepšiť. Prečo chcem byť najlepšia? Neviem, rada vyhrávam. Ak chcete byť najlepší, musíte sa neustále zdokonaľovať. Mám rada tvrdú prácu," hodnotí začiatky Caroline.

 

CarolineCaroline

 

Ako postupovala jej mladá kariéra, zlepšovali sa aj jej výsledky. Jej snahu podčiarkujú tri umiestnenia v prvej päťke vo Svetovom pohári U23 a umiestnenie v prvej desiatke na Majstrovstvách sveta a majstrovstvá Európy.

Frederik Bohé: "Mali sme tak trochu rovnaké sny. Som veľmi rád, že si stále ide za svojím cieľom. Je skvelé vidieť, ako sa vyvíja ako jazdec aj ako človek."

 

Caroline a Frederik

 

Caroline a vytrvalosť


Caroline Bohé má za sebou zlomeninu kľúčnej kosti aj sezónu poznamenanú pandémiou COVID-19, napriek tomu sa nenecháva odradiť. "Pozrite sa, kde som dnes. Urobila som správne rozhodnutia. Proste musím pokračovať v tom, čo robím. Musím tomu veriť. Samozrejme mám sny, aj keď ich možno nehovorím nahlas." Čo sa týka týchto snov, Frederikove slová hovoria za všetko: "Neuspokojí sa len s tým, že je dobrá. Chce byť najlepšia."

"Mojím cieľom je umiestniť sa na stupňoch víťazov na MS U23. Ale vždy je ťažké dať si ako cieľ konkrétny výsledok, pretože nikdy neviete, ako si povedú ostatné dievčatá. Takže sa jednoducho snažím sústrediť na to, aby som bola najlepšou verziou samej seba, a vždy sa snažím zlepšiť svoje slabiny."

 

CarolineCaroline

Zdroj foto: https://www.ghost-bikes.com/

 

História jej rodiny rozpráva pozoruhodný príbeh. Na pohári, vedľa jej postele, nenápadne leží starý olympijský odznak. Jej pradedo Henri Thorsen si ho v roku 1924 doviezol z olympijských hier v Paríži. Carolinina babička ho potom darovala svoje ambicióznej vnučke, aby jej pripomínal, že si má ísť za svojimi snami.

Paríž, 2024. Rodinný odkaz.

 

Doterajšie úspechy Caroline:

5. miesto na Majstrovstvách sveta MTB XCO U23, 2018

4. miesto MTB World Cup v Snowshoe, USA U23, 2019

3. miesto Majstrovstvách Európy juniorek, 2016/2017

Päťnásobná majsterka Holandska - 3 x XCO (juniorka) - 2 x CX (elita)

3. miesto Majstrovstvá Európy tímových štafiet, 2017, 2018, 2019

 

Caroline môžeš sledovať na sociálnych sieťach:

Facebook: Caroline Bohé

Instagram: carolinebohe

 

 

 


 

Ghost Factory Racing Team

Ghost Factory je najrozmanitejší tím horských bicyklov vo Svetovom pohári s priemerným vekom jazdkýň 23 rokov. Tím vznikol v roku 2011 a v súčasnosti sa skladá z piatich cyklistických talentov z piatich rôznych krajín. Úspech jazdkýň potvrdzuje presvedčenie celého Ghost Teamu o tom, že na horských bicykloch možno dosiahnuť veľa vďaka dôvere a spolupráci. Dôležité sú aj zásady fair play a rešpekt medzi členmi tímu, ale aj voči konkurencii.

klikni pro velký obrázek